Hlavní obsah
Šéf poslanců ODS Zbyněk Stanjura marně upozorňoval na schválenou sankci Foto: Jan Handrejch, Právo

Protikuřácký zákon řeší i opilce. Pokud je hospodský nevyhodí, může skončit

V rámci protikuřáckého zákona poslanci ponechali i restriktivní opatření, která mohou vyústit pro provozovatele v zákaz činnosti. V rámci složité procedury na to již při hlasování o pozměňovacích návrzích upozornil šéf poslanců ODS Zbyněk Stanjura. Toho opakovaně rozhořčily nepřesné informace, které k dílčím hlasováním udával zpravodaj Jaroslav Krákora (ČSSD).

Šéf poslanců ODS Zbyněk Stanjura marně upozorňoval na schválenou sankci Foto: Jan Handrejch, Právo
Protikuřácký zákon řeší i opilce. Pokud je hospodský nevyhodí, může skončit

Kolegovi vyčetl, že v některých případech netuší, o čem se bude hlasovat, a poslance mate.

„Říkáte to úplně jinak a pak poslanci mohou být zmateni, že hlasují o něčem jiném, než reálně hlasujeme,” rozhořčil se Stanjura, když Krákora připustil, že je již unaven.

Poslanci nakonec inkriminovaný pozměňovací návrh, který by až dvouletý trest zákazu činnosti zrušil, nepodpořili a v zákoně by tak mělo zůstat, že například podání nebo prodej alkoholu osobě, která je zjevně pod vlivem alkoholu či jiných látek, bude přestupkem, za který bude zákaz výkonu hrozit.

„Jenom abyste věděli, co jste odhlasovali. Mimo jiné v tom zákoně je povinnost vykazovat osobu, která vykazuje známky opilosti. Už to je poměrně problematické to říct. A vy jste schválili, že pokud to někdo neudělá, tak může dostat zákaz výkonu činnosti až na dva roky,” připomněl poslanec.

Hospody leží vládě v žaludku. Asi mají obavy, že je tam bude lid pomlouvat..

Zveřejnil(a) Zbyněk Stanjura dne 9. prosinec 2016

Sdílený příspěvek Zbyňka Stanjury na Facebooku.

„To jsem chtěl, ať řekne. To znamená, když nepoznám opilce, protože jsou i tišší opilci, že jo, tak můžu dostat až zákaz výkonu povolání na dva roky,” varoval.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků