Hlavní obsah
Záchrana zraněného chlapce v Jeseníkách. Foto: Horská služba Jeseníky, Novinky

Pro zraněného chlapce v Jeseníkách letěl vrtulník

Devítiletý jezdec na horském kole utrpěl v sobotu v podvečer v dolní části skiareálu Karlov zlomeninu stehenní kosti, letěl pro něj vrtulník. Se záchranou pomáhala i horská služba.

Záchrana zraněného chlapce v Jeseníkách. Foto: Horská služba Jeseníky, Novinky
Pro zraněného chlapce v Jeseníkách letěl vrtulník

„Měl veliké bolesti, takže jsme mu se souhlasem otce šetrně rozstřihli kalhoty a sundali cyklistické chrániče. Pak jsme mu dali vakuovou dlahu a přes našeho dispečera jsme se domluvili na asistenci vrtulníku Letecké záchranné služby z Ostravy,“ uvedl k výjezdu Ondřej Šimko, zasahující člen Horské služby Jeseníky.

Horší záchranáři v Jeseníkách pomáhají s ošetřením zraněného chlapce.

Foto: Horská služba Jeseníky, Novinky

„Pacienta jsme pak umístili do vakuové matrace a za doprovodu maminky jej převezli na naší terénní čtyřkolce. Dopravili jsme ho na parkoviště pod skiareálem, kam vzápětí dosedl vrtulník,“ doplnil Ondřej Šimko. Lékař LZS si pak chlapce převzal a vrtulník ho transportoval do nemocnice k dalšímu ošetření.

Jen za tuto sobotu je to třetí případ zraněného cyklisty na Karlově. „V jednom případu se jednalo o zlomenou klíční kost, ve druhém pak o pravděpodobně zlomený prst. Faktem je, že krásné počasí přilákalo na cyklotrasy v Jeseníkách velké množství milovníků horských kol. Všechny proto vyzývám, aby bezpodmínečně dodržovali bezpečnostní pravidla pro horské cyklisty,“ důrazně varoval návštěvníky pohoří Vítězslav Kaller, náčelník Horské služby Jeseníky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků