Hlavní obsah

Přes ČR se na Nový rok přežene silný vichr

Území České republiky zasáhne podle varování meteorologů v neděli a v pondělí silný vítr. Na hřebenech hor může přesáhnout rychlost 100 km/h. Což odpovídá síle vichřice. Výstraha platí pro celé Česko až do pondělních večerních hodin.

Přes ČR se na Nový rok přežene silný vichr

Kromě silného větru přijde také prudké oteplení. Teploty se mohou v pondělí vyšplhat až na jedenáct stupňů. Teplé počasí se vrátilo již v neděli. Mlhy vystřídala na řadě míst slunečná obloha a oproti minulým dnům také vyšší teploty.

Během nedělního odpoledne a večera by měl nad Českem vítr zeslábnout, pozdě v noci však znovu nabere na síle. Největší problémy meteorologové předpokládají v Čechách a Českomoravské vrchovině. Vítr by tu měl vát rychlostí 70 až 90 kilometrů v hodině, což podel Beaufortovy stupnice větru odpovídá vichru.

Na Moravě a ve Slezsku se bude v noci a ráno na neošetřených silnicích vytvářet náledí. Srážky budou namrzat, k ránu se na podchlazených vozovkách může vytvářet ledovka.

Pokud by rychlost větru přesáhla hranici 103 km/h, jednalo by se o vichřici. Při překročení hranice 117 km/h, vítr by dosáhl rychlosti orkánu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků