Hlavní obsah
Jiří Paroubek (vlevo) a Karel Březina Foto: Karel Otcovský, Právo

Předsedou dozorčí rady pražského DP se stal bývalý ministr za ČSSD Březina

Předsedou dozorčí rady Dopravního podniku hlavního města byl ve středu zvolen její člen a zastupitel za ČSSD Karel Březina. Radní pro dopravu Radovan Šteiner (ODS), který s tímto postem počítal poté, co byl sesazen z čela představenstva dopravního podniku, tedy tuto funkci nezískal.

Jiří Paroubek (vlevo) a Karel Březina Foto: Karel Otcovský, Právo
Předsedou dozorčí rady pražského DP se stal bývalý ministr za ČSSD Březina

K dramatickým změnám ve vedení těchto orgánů došlo v minulých dnech, kdy z představenstva musel odejít nejen Šteiner, ale i generální ředitel DP Martin Dvořák.

Šéfem představenstva se minulý týden stal první místopředseda ODS David Vodrážka. Místopředsedy představenstva se stali první náměstek pražského primátora Rudolf Blažek (ODS) a zastupitel Antonín Weinert (ČSSD).

Představenstvo společnosti zároveň omezilo pravomoci ředitele podniku Martina Dvořáka, bez souhlasu představenstva nově smí podepisovat jen smlouvy v hodnotě do jednoho miliónu korun.

Březina byl v mezidobí let 2000 a 2002 ministrem bez portfeje a vedoucím úřadu vlády v kabinetu Miloše Zemana. V současné době je místopředsedou pražské ČSSD.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků