Hlavní obsah

Pražský magistrát nechal umístit další betonové zábrany proti teroristům

Na období adventu pražský magistrát umístil betonové zábrany na Václavské náměstí a náměstí Republiky, sdělil mluvčí magistrátu Vít Hofman. Žlutočerná ohrazení dočasné doplňují podobné zábrany, které Praha z bezpečnostních důvodů před časem umístila na Staroměstském náměstí.

Pražský magistrát nechal umístit další betonové zábrany proti teroristům

„Stejně jako v loňském roce i pro letošní adventní čas instalujeme zábrany na náměstí Republiky a Václavské náměstí. Tato opatření doplňují stávající zábrany, které jsou již několik týdnů na Staroměstském náměstí,” uvedl mluvčí magistrátu.

Zábrany u napojení Pařížské ulice na Staroměstském náměstí v posledních týdnech sklidily kritiku. Podle některých opozičních politiků či památkářů se do centra města nehodí. Server iRozhlas.cz před časem uvedl, že podle radního pro bezpečnost Libora Hadravy (ANO) město plánuje umístění bezpečnostních prvků na dalších 15 místech.

BEZ KOMENTÁŘE: Záterasy na Václavském náměstí

Foto: Pavel Jaňurek, Novinky

Pro vánoční období magistrát spolu s bezpečnostními složkami přijal i další opatření k posílení bezpečnosti. V centru města se bude pohybovat více městských strážníků i policistů. Hlídky městské policie budou častěji kontrolovat i hřbitovy a jejich okolí, kam v předvánočním čase míří více lidí uctít památku svých blízkých. Více policistů budou lidé potkávat i v hromadné dopravě.

Na období adventu pražský magistrát umístil betonové zábrany na Václavské náměstí.

Foto: Vít Šimánek, ČTK

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků