Hlavní obsah
Foto: tunelblanka.cz, Právo

Praha 6 chce uzavřít výjezd z Blanky

Praha 6 chce, aby magistrát nechal alespoň dočasně uzavřít výjezd z tunelového komplexu Blanka na Prašném mostě. Důvodem je neutěšená dopravní situace v okolí Vítězného náměstí. Podle starosty Prahy 6 Ondřeje Koláře (TOP 09) je situace neúnosná.

Foto: tunelblanka.cz, Právo
Praha 6 chce uzavřít výjezd z Blanky

Vedení radnice v úterý zopakovalo, že se dopravní situace zhoršila po otevření tunelu Blanka.

"Před spuštěním jsme žádali magistrát, aby přijal řadu opatření, která by zlepšila průjezdnost oblasti. Bohužel, po několikanásobném marném dovolávání nám nezbývá než veřejně magistrát vyzvat, aby se našimi požadavky zabýval," uvedl starosta.

Hustota dopravy se ještě zhoršila nedávnou uzavírkou Korunovační ulice. Požadovaná opatření by tak měla trvat minimálně po dobu opravy této ulice, která má skončit v polovině prosince.

Mezi dalšími požadavky, které radnice zveřejnila, je otevření podzemních garáží na Prašném mostě a ve Studentské ulici, umístění takzvané světelné závory v Roztocké ulici a měřicích stanic v Patočkově a Svatovítské ulici, v ulici Jugoslávských partyzánů a na Veleslavíně, zprůjezdnění ulice U Vorlíků a obrácení jednosměrky v Pelléově ulici. Chce též urychlené zbudování záchytných parkovišť a zákaz vjezdu kamiónů do Patočkovy a Evropské ulice.

Související téma:

BEZ KOMENTÁŘE: V tunelu Blanka se změnila rychlost

Foto: Novinky

Tunelový komplex Blanka se po řadě odkladů otevřel před rokem. Dotčené radnice i neziskové organizace trvale opakují výtky, podle kterých magistrát zaspal v přípravě následných dopravních opatření. Magistrát to opakovaně odmítl. Vítěznému náměstí by měl ulevit roky chystaný obchvat, který je ovšem teprve ve fázi projektu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků