Hlavní obsah
 

Poslední rozloučení s Libuší Havelkovou

Ve středu v poledne se ve velké obřadní síni strašnického krematoria uskutečnilo poslední rozloučení s herečkou Libuší Havelkovou, která po dlouhém boji s těžkou nemocí zemřela 6. dubna ve věku 92 let.

 
Poslední rozloučení s Libuší Havelkovou

Rozloučit se s herečkou přišla její rodina a blízcí. Mezi nimi také současný ředitel Národního divadla Jan Burian.

„Já jsem paní Havelkovou znal zejména jako pedagožku divadelní fakulty z doby, kdy jsem tam studoval. Byla to mimořádně vlídná a kultivovaná dáma, která měla ráda studenty, a vím, že na ni absolventi oboru herectví rádi vzpomínají jako na výbornou pedagožku,” řekl Novinkám Burian.

Libuše Havelková na snímku z 13. dubna 2012

Foto: Michal Doležal, ČTK

Svá studia na konzervatoři dokončila Libuše Havelková po válce. Odtud pokračovala ve studiích na DAMU, kde se podílela na vzniku studentského divadla Disk. Na obou školách později vyučovala, a to především mluvený projev a jevištní řeč.

V letech 1948–1951 dostala Havelková své první angažmá v Ostravě, kde se při práci pro rozhlas seznámila se svým budoucím manželem, skladatelem Svatoplukem Havelkou. Z Ostravy pak přešla do pražského Divadla E. F. Buriana.

V roce 1960 se stala členkou činohry českého Národního divadla, kde do roku 1991 ztvárnila na sedm desítek rolí. V posledních letech byla známá především jako Babička Libuška z dětského televizního pořadu Kouzelná školka.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků