Hlavní obsah
 

Poslanec VV Vysloužil odrodil na benzínce svého potomka

Poslanec Věcí veřejných Radim Vysloužil se v úterý stal za dramatických okolností porodníkem a přivedl na svět své vlastní dítě. Se svou těhotnou manželkou mířil k porodu do nemocnice v Brandýse nad Labem, neudržitelné kontrakce však přišly už na Štěrboholské radiále. Vysloužil proto zastavil na benzínce, kde úspěšně zvládl porod.

 
Poslanec VV Vysloužil odrodil na benzínce svého potomka

„Manželka mi volala na schůzi poslaneckého klubu, že dostala kontrakce. Vyzvedl jsem ji v Praze a jeli jsme do Brandýsa nad Labem. Cestou mě ale manželka poprosila, ať rychle zastavím. Zajel jsem na benzínku a během jedné minuty byla Barunka na světě,“ pochlubil se Právu šťastný otec.

„Třesu se ještě teď. Je to úplně něco jiného - když jsem byl u porodu první dcerky, tak všude kolem byli lékaři, tady jsem si musel poradit sám. Ale hlavně, že všechno dobře dopadlo,“ dodal Vysloužil.

Manželka poslance VV Radima Vysloužila Petra s jejich novorozenou dcerou, která přišla na svět na benzínce

Foto: Archiv, Právo

Dcerku, která je 48 centimetrů velká a váží 3,5 kilogramu, zabalili rodiče do deky a pupeční šňůru přestřihli až záchranáři.

„Porod tatínek nedaleko čerpací stanice Agip v autě za asistence na telefonu zvládl bezvadně,“ sdělila Novinkám mluvčí pražské záchranky Jiřina Ernestová. Doplnila, že sanitka s lékařkou byla na místě za pět minut od zavolání.

Poslanec Radim Vysloužil ve Sněmovně

Foto: Jan Handrejch, Právo

Záchranka po porodu odvezla ženu i právě narozenou holčičku do Nemocnice Na Bulovce.

Třicetiletý Vysloužil má se svou ženou Petrou ještě starší dceru Evu, která se narodila loni v únoru. Poslanec není lékař, vystudoval obor národní hospodářství na Vysoké škole báňské v Ostravě.

Poslanec se ještě v úterý večer chystá na jednání Sněmovny, kde proběhne hlasování o nedůvěře vládě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků