Hlavní obsah
 

Po večerních bouřkách dorazí silné deště

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve středu zvýšil stupeň výstrahy před bouřkami a doplnil ji varováním před vydatnými dešti. Přes ČR bude postupovat studená fronta, před níž se budou vytvářet místy i velmi silné bouřky s přívalovými srážkami až kolem 50 milimetrů.

 
Po večerních bouřkách dorazí silné deště

„Nejvyšší pravděpodobnost výskytu velmi silných bouřek se předpokládá ve východní polovině Čech, na ostatním území jsou očekávány bouřky silné,“ varovali meteorologové.

Foto: Český hydrometeorologický ústav

Mohou je doprovázet přívalové srážky a krupobití i poryvy větru. „Ve východní polovině Čech může při lijáku ojediněle spadnout kolem 50 milimetrů a nelze vyloučit nárazy (větru) kolem 90 kilometrů,“ uvádí výstraha.

Kolem půlnoci by měly bouřky slábnout a srážky budou přecházet do trvalého deště, který může být i vydatný. Slábnout bude až v průběhu čtvrtečního dopoledne.

Srážkové úhrny od 30 do 50 milimetrů očekávají meteorologové v oblasti severozápadní poloviny Čech. „Nejvyšší srážkový úhrn bude pravděpodobně dosažen v Ústeckém a Libereckém kraji, kde by mohlo v uvedeném období během čtvrtka spadnout až 60 milimetrů,“ varovali meteorologové.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků