Hlavní obsah
Foto: Michaela Říhová, Právo

Po ledových mužích se oteplí, konec měsíce proprší

Po ledových mužích, tedy Pankráci, Serváci a Bonifáci, kteří slaví svátek od neděle do úterý, se oteplí až na 25 stupňů Celsia a bude slunečno. Více srážek a nižší teploty přijdou na konci května a začátku června. Počítá s tím měsíční výhled počasí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Celkově budou ale nadcházející čtyři týdny teplotně i srážkově průměrné.

Foto: Michaela Říhová, Právo
Po ledových mužích se oteplí, konec měsíce proprší

Končící týden byl podle ČHMÚ vzhledem k dlouhodobému průměru velmi bohatý na srážky a teplotně slabě nadprůměrný. Podobné by to s teplotami mělo být i v nadcházejícím týdnu. V pondělí a v úterý bude sice oblačno a naměříme maximálně 12 až 16 stupňů, od středy by se ale mělo vyjasnit a teploty budou šplhat na 21 až 25 stupňů.

Do pátku pak může být až letních 28 stupňů, poté se opět vrátí zatažené nebe, přeháňky, bouřky a teploty 16 až 21 stupňů.

Závěr měsíce chladný a deštivý

„Další tři týdny se očekávají buď teplotně podprůměrné, nebo průměrné. Více srážek a nižší teploty budou pravděpodobně na konci května a začátku června," shrnuli meteorologové.

Týden od 20. do 26. května má být podle předpovědi srážkově průměrný a teplotně spíš podprůměrný, přičemž dlouhodobý průměr se pro toto období pohybuje mezi 12 až 17 stupni.

Přelom května a června pak očekávají meteorologové spíše chladnější a deštivý, průměrné teploty zřejmě spadnou pod obvyklých 11 až 18 stupňů. Po většinu první červnové dekády by už ale počasí mělo být obvyklé pro toto období.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků