Hlavní obsah

Paroubek kvůli CzechTeku Bublana neodvolá

Ministr vnitra František Bublan se zatím nemusí o své ministerské křeslo obávat. Premiér JIří Paroubek ve středu Právu sdělil, že v žádném případě nepočítá s jeho odvoláním. Premiér také pochybuje, že by musel v nejbližší době svůj názor měnit. Postup policistů na CzechTeku vyšetří zvláštní tým, který vedení policie zřídilo ve čtvrtek.

Paroubek kvůli CzechTeku Bublana neodvolá

"Neumím si to v tuto chvíli představit," uvedl na dotaz, zda by Bublana odvolal, kdyby během vyšetřování vyšlo najevo, že policie vážně pochybila.

Dodal, že se s Bublanem domluvili, aby byly řádně prověřeny Inspekcí ministerstva vnitra všechny stížnosti na policisty, a s ministrem spravedlnosti Pavlem Němcem (US-DEU), aby státní zastupitelství prošetřila stížnosti podané na účastníky CzechTeku. Paroubek uvedl, že zatím nedostal žádné informace, které by ho vedly k tomu, aby změnil názor. Zásah policie byl podle něj legitimní.

Organizátoři technoparty včera na tiskové konferenci zopakovali, že s vládními činiteli jednat nechtějí, a označili je za lháře. Požadují vznik nezávislé parlamentní vyšetřovací komise, v níž by zasedl i zástupce organizátorů či veřejně známá osobnost.

Dnes by se zákrokem policie na CzechTeku měl zabývat Senát. Někteří jeho představitelé se již tento týden s technaři sešli a vyjádřili jim podporu.

Policisty budou vyšetřovat policisté

Policie proto žádá veřejnost o poskytnutí videozáznamů, které by pomohly usvědčit konkrétní policisty z případné brutality. Aktivisté Stanislav Penc, senátor Jaromír Štětina a někteří účastníci party však záběry poskytnout nechtějí. "Nevěřím tomu, že je policie schopna tuto záležitost objektivně vyřešit," řekl Štětina.

Podle mluvčí policejního prezidia Blanky Kosinové zřídil zvláštní tým složený se specialistů policejních kontrolních útvarů náměstek policejního prezidenta Vladislav Husák.

Anketa
Na čí straně v konfliktu stojíte?
na straně policie
62 %
na straně technařů
38 %
Celkem hlasovalo 2240 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků