Hlavní obsah
Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Obviněných v kauze Central Group může být víc

Pět obvinění a vazba pro ředitele developerské firmy Central Group nemusí být zdaleka konečný účet aktuální kauzy daňových podvodů, která o víkendu vyvrcholila zadržením pěti manažerů. Na mimořádné tiskové konferenci to uvedl vedoucí odboru závažné hospodářské a finanční kriminality Vrchního státního zastupitelství v Praze Ladislav Letko.

Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Obviněných v kauze Central Group může být víc

„Central Group měla spoustu dodavatelů a spousta z nich může být fiktivních,“ uvedl Letko s tím, že kromě počtu obviněných může být výrazně navýšena i celková částka vzniklé škody z daňového úniku. Ta v současné době převyšuje 200 miliónů korun.

Policie podle Letka v období od loňského května prověřila faktury společnosti, z nichž 700 považuje za podezřelých a zmiňuje je v obvinění manažerů. Těm hrozí za podvodné snižování daňového základu pro výpočet daně z příjmu a krácení DPH až desetileté tresty.

Firma odpovědnost odmítá a z podílu na kauze obviňuje konkurenci. To naopak rezolutně odmítl Letko. Případná arbitráž, kterou Central Group pohrozila České republice, podle něj nemá šanci na úspěch.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků