Hlavní obsah
Miroslava Němcová na kongresu ODS Foto: Petr Horník, Právo

Němcová: Nebyl to fér výsledek

Bývalá místopředsedkyně ODS Miroslava Němcová byla po prohře v sobotní volbě předsedy strany viditelně rozladěná. V rozhovoru pro Novinky uvedla, že výsledek nepovažuje za férový vzhledem k tomu, co pro ODS udělala. Od delegátů dostala jen 66 hlasů, zatímco vítězný Petr Fiala 437.

Miroslava Němcová na kongresu ODS Foto: Petr Horník, Právo
Němcová: Nebyl to fér výsledek

Paní poslankyně, do volby předsedy strany jste nevstupovala jako favoritka. Čekala jste ale takto výraznou prohru?

Čekala jsem, že to tak bude, vyrovnaná s tím nejsem. Myslím si, že to nebyl fér výsledek vzhledem k tomu, co jsem pro ODS v minulosti dělala. Ale vyspím se na to a život jde dál.

Čemu tento výsledek přisuzujete?

Panice ODS, která je po prohře tak znejistělá tím, co má udělat, že hledá spásu v někom úplně novém, kdo není spojen s její historií, a tudíž to dobré ani špatné za ním, mu nikdo nemůže předhazovat ani vyčítat.

Miroslava Němcová

Foto: Petr Horník, Právo

Co byste doporučila novému předsedovi Petru Fialovi?

Nic. Není fér, aby mu někdo něco doporučoval a něco radil. Přichází do situace, kdy má mít čas hájení, kdy se má ošlapat terén, kdy se má rozhodnout, co chce dělat, co nechce dělat, s kým to chce a nebo nechce dělat. Není fér, aby mu někdo vzkazoval, že by měl zítra udělat věc A, pozítří věc B. To prostě není možné, je to člověk, který se pustil v ODS do velmi obtížné mise a má mít prostor k tomu, aby mohl být úspěšný.

Myslíte si, že je Petr Fiala ten pravý člověk pro obnovu ODS, o kterou se strana pokouší?

Byl zvolen, dostal silný mandát, tak je to určitě ten správný člověk.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků