Hlavní obsah
Jan Hamáček Foto: Michal Krumphanzl, ČTK

Nelegální migrace přes ČR do Německa klesá, odmítl Hamáček kritiku Bavorska

Česká, saská a bavorská policie se shodly na tom, že nelegální migrace klesá, od letošního března zjišťuje policie jen jednotlivce, kteří míří přes Česko do Německa, uvedl ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Reagoval tím na tvrzení bavorského ministra vnitra Joachima Herrmannam, podle něhož je nelegální migrace přes Česko velký problém.

Jan Hamáček Foto: Michal Krumphanzl, ČTK
Nelegální migrace přes ČR do Německa klesá, odmítl Hamáček kritiku Bavorska

„Policie ČR zaznamenala na začátku roku 2018 nárůst případů převaděčství, kdy organizované skupiny z Rumunska převážely v úkrytech automobilů migranty. Výměnou informací a operativní spoluprací s kolegy z Německa se podařilo tyto převaděče zadržet. Od března 2018 jsou na území ČR zjišťováni jednotlivci, kteří přes naše území tranzituji do Německa,” napsal Hamáček v textové zprávě.

Podle společného vyhodnocení česko-německé a česko-saské policejní spolupráce je situace na hranici klidná, uvedl Hamáček, který je současně dočasně pověřen vedením ministerstva zahraničí.

Herrmann v nedělníku Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung (FAS) prohlásil, že z Česka přichází do Bavroska stále víc nelegálních migrantů. Uvedl také, že tyto migranty chce zastavit. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků