Hlavní obsah
Foto: Miroslav Homola, Právo

Náskok ANO na ČSSD se zvýšil, pohoršily si KDU-ČSL a TOP 09

Volby do Poslanecké sněmovny by v březnu vyhrálo hnutí ANO se ziskem 29 procent hlasů, meziměsíčně si o dva procentní body polepšilo. Druhá ČSSD by nyní získala 22,5 procenta hlasů, v únoru to bylo 24,5 procenta. Plyne to v březnového volebního modelu CVVM.

Foto: Miroslav Homola, Právo
Náskok ANO na ČSSD se zvýšil, pohoršily si KDU-ČSL a TOP 09

KSČM si v březnu meziměsíčně pohoršila o procentní bod, hlas by jí dalo 13 procent voličů. Zisk ODS vzrostl o půldruhého procentního bodu na deset procent.

KDU-ČSL by odevzdalo svůj hlas šest procent voličů, zatímco v únoru to bylo sedm procent. Pohoršila si rovněž TOP 09, a to z únorových sedmi procent na aktuálních 5,5 procenta.

Další současné sněmovní strany, tedy Úsvit - Národní koalice a Svoboda a přímá demokracie, by se do dolní komory nedostaly. Podle CVVM by SPD získala 2,5 procenta a Úsvit dvě procenta hlasů.

Z neparlamentních stran by se pětiprocentní volební klauzuli pro vstup do Poslanecké sněmovny nejvíc přiblížili zelení a Piráti. Stranu zelených by volila tři procenta lidí, výsledek Pirátů by byl o půl procentního bodu nižší.

Volební model CVVM
stranabřezenúnor
ANO2927
ČSSD22,524,5
KSČM1314
ODS108,5
KDU-ČSL67
TOP 095,57
Zdroj: CVVM
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků