Hlavní obsah
 

Národní muzeum rozzářil „videomapping století“. Lidé si museli chvilku počkat

Budovu Národního muzea, která byla několik let zavřená kvůli celkové rekonstrukci, v sobotu večer rozzářil videomapping s názvem Svědek dějin, prezentovaný jako „videomapping století”. Organizátoři diváky chvíli napínali, protože v avizovaný čas byla na náměstí tma, po chvíli se však světelná show přece jen rozběhla.

 
Národní muzeum rozzářil „videomapping století“. Lidé si museli chvilku počkat

Svědek dějin, jak tvůrci videomapping pojmenovali, má divákům připomenout klíčové události tuzemské historie, kterým budova Národního muzea, jež stojí na Václavském náměstí, jako tichý svědek přihlížela.

V sobotu byla na programu projekce ve 20 hodin - lidé na náměstí si však museli chvilku počkat několik minut ve tmě. Když už začali pochybovat, zda se vše podaří, obejvila se na budově muzea velká čísla a show začala.

Další projekci - přidanou kvůli velkému zájmu - organizátoři naplánovali od devíti hodin.

Mapping na národní muzeum

Foto: Novinky

Videomapping s promítáním nejen na historické budovy se stává pravidelnou součástí života metropole. Velkou oblibu si získal Signal festival, který v České republice probíhá od roku 2013. I v jeho rámci tvůrci světelných show připomínali výročí Československa. [celá zpráva]

Rekonstruovaná budova Národní muzea byla za účasti vybraných hostů slavnostně otevřena v sobotu odpoledne. [celá zpráva] Běžní návštěvníci se budou moci dovnitř poprvé podívat v neděli od desíti hodin.

K vidění budou dvě nové výstavy o historii muzea a době minulého století, zaměřené na soužití Čechů a Slováků. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků