Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Nánosy bláta z polí, zatopené sklepy, popadané stromy. Částí Česka prošly bouřky

Zatopené sklepy, na silnicích vysoké nánosy bláta, popadané stromy. Tak to vypadá v jižních Čechách a na Vysočině, kde se přehnaly velmi silné bouřky. Ty provázel nejen silný vítr, ale i přívalové deště. Na stanici Temelín spadlo za 20 minut 30 mm srážek.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Nánosy bláta z polí, zatopené sklepy, popadané stromy. Částí Česka prošly bouřky

Hasiči nejčastěji odčerpávali vodu ze silnic a sklepů, odklízeli také padlé stromy, uvedla Vendula Matějů. Nejvíc práce měli hasiči zatím na Českobudějovicku.

„Několikrát zasahovali v Týně nad Vltavou, také v Žimuticích či Trhových Svinech. V Žimuticích se na silnici nahrnula voda z pole,“ řekla mluvčí. Vodu hasiči odčerpávali také ve vltavotýnské Žižkově ulici a v Dolním Bukovsku.

Spadlý stom v Českých Budějovicích

Foto: HZS jižní Čechy,

Na Českobudějovicku odklízeli čtyři popadané stromy, stejný počet i v okrese Jindřichův Hradec. V Českých Budějovicích vyjeli k poškozenému billboardu.

Bouřky zamířily na Vysočinu. Hasiči nejčastěji zasahovali v okresech Pelhřimov, Havlíčkův Brod a Jihlava. Čistili kanalizace, odčerpávali vodu, odklízeli popadané stromy. Zasahovali i u dopravní nehody u Štoků na Havlíčkobrodsku.

Uvolněný billboard

Foto: HZS jižní Čechy

Bouřky míří dál do Jihomoravského kraje. Meteorologové varují, že nejsilnější bouřky by se měly objevit na Vysočině v oblasti  Moravských Budějovic a Telče a v Jihomoravském kraji na Znojemsku.

Při silném dešti se mohou rozvodnit malé toky, hrozí, že budou zatopená níže položená místa nebo podemleté silnice. Nárazy větru mohou lámat větve, vyvracet stromy. Nebezpečí představují také kroupy a blesky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků