Hlavní obsah
Čelní srážka dvou osobních vlaků U Perninku na Karlovarsku Foto: Jiří Forman / Aktu.cz

Na trať přes Pernink po srážce vyjely vlaky

Na železniční trati u obce Pernink na Karlovarsku, kde se v úterý čelně srazily dva osobní vlaky, byl ve středu ráno obnoven provoz. Plyne to z webu Českých drah. Úterní nehoda si vyžádala dva mrtvé a 24 zraněných. Jednou z obětí byl německý státní příslušník. Policie srážku vyšetřuje pro podezření z trestného činu obecného ohrožení, zadržela jednoho ze strojvůdců.

Čelní srážka dvou osobních vlaků U Perninku na Karlovarsku Foto: Jiří Forman / Aktu.cz
Na trať přes Pernink po srážce vyjely vlaky

„Provoz obnoven bez omezení,” uvedly před 05:30 České dráhy na svém webu. Vlaky po trati nejezdily víc než 14 hodin.

Nehoda se stala v úterý v 15:10 mezi Novými Hamry a dopravnou Pernink. Osobní vlak z Karlových Varů do německého Johanngeorgenstadtu se srazil s osobním vlakem v opačném směru.

Vlaky se střetly necelý kilometr od nádraží v nepřístupném hornatém terénu. Hasiči museli bez pomoci techniky vynášet zraněné včetně zaklíněných lidí z obou souprav. Zranění byli vyproštěni a rozvezeni do nemocnic během tří hodin, podle agentury DPA jsou mezi nimi také němečtí státní příslušníci. Dopravu místo vlaků zajišťovaly náhradní autobusy.

Podle Drážní inspekce cestovalo v obou vlacích 33 lidí včetně personálu. Lehce se zranilo 15 lidí a sedm záchranáři ošetřili na místě. Předběžnou škodu Drážní inspekce vyčíslila na 20 milionů korun.

Podle Českých drah, které dopravu na jednokolejné trati provozuji, se vlaky Regionova a RegioShark měly křižovat ve stanici Pernink. Trať je typu D3, kdy řízení dopravy spočívá na lidech.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků