Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Pavel Jaňurek, Novinky

Na pražském letišti začíná platit zákaz kouření

Milovníci nikotinu mají na pražském letišti smůlu. Ve všech prostorách začíná platit zákaz kouření, ruší se také provoz kuřáckých koutků v tranzitním prostoru. Zákaz bude platit i pro uživatele elektronických cigaret. Pražské letiště se tak stane plně nekuřáckým.

Ilustrační foto Foto: Pavel Jaňurek, Novinky
Na pražském letišti začíná platit zákaz kouření

Kuřáci budou mít k dispozici už jen venkovní prostory, kde pro ně letiště připravilo 14 vyhrazených míst před vstupy do budov.

„Domníváme se, že počty nekuřáckých letišť se budou postupně zvyšovat, a chceme tak jít vstříc tomuto modernímu zdravému trendu,“ řekl šéf Letiště Praha Václav Řehoř.

Letiště si před tímto krokem vyhodnotilo provoz dosavadních provizorních kuřáckých prostor a rovněž narůstající počet stížností cestujících. K rozhodnutí vedl letiště také předpoklad budoucích investic na vybudování trvalých kuřáren splňujících veškeré legislativní nároky.

Vedení letiště se inspirovalo řadou míst, která nekuřácká pravidla zavedla už dříve. Nekuřácká už jsou například letiště ve Velké Británii či ve Španělsku, více než 600 letišť v USA nebo některá ruská letiště.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků