Hlavní obsah
Stíhací letoun Suchoj Su-27 z výzbroje ukrajinské armády. Foto: Ludmila Žlábková, Právo

Na leteckou přehlídku CIAF dorazí do Hradce Králové přes 80 strojů

Minimálně osm desítek strojů se od 2. do 3. září představí na každoročním mezinárodním leteckém festivalu CIAF v Hradci Králové. Fanoušci letecké techniky se mohou těšit na vrtulníky a vojenské i akrobatické stroje z 12 států.

Stíhací letoun Suchoj Su-27 z výzbroje ukrajinské armády. Foto: Ludmila Žlábková, Právo
Na leteckou přehlídku CIAF dorazí do Hradce Králové přes 80 strojů

„Letiště bude pro veřejnost otevřené po oba dny od 8.00, letové ukázky začnou od 11.00 a předpoklad je, že budou končit před pátou hodinou,” říká za pořadatele Aleš Cabicar. Ti slibují, že se na hradeckém nebi představí v letových ukázkách vojenské proudové stroje, vrtulníky, k vidění budou také sólová vystoupení či akrobatické skupiny.

Například belgické letectvo představí na festivalu vrtulník A-109, který bude doprovázen letounem středního doletu C-130J Hercules. Přesný letový program zveřejní pořadatelé den před zahájením akce. „Do Hradce Králové přiletí ukrajinští SU-27, SU-24M v doprovodu transportního letounu IL-76,” láká návštěvníky Cabicar.

Letecká show do Hradce Králové v minulých letech přilákala desítky tisíc fandů letectví, například loni dorazilo na 40 000 lidí, kteří mohli vidět například lehký útočný a pozorovací letoun OV-10 Bronco z Francie a dalších devět desítek letadel a vrtulníků.

CIAF se na hradeckém letišti koná od roku 1993. Výjimkou byla několikaletá přestávka, kdy byl v Brně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků