Hlavní obsah

Na auto v protisměru vás nově upozorní navigace

Do mýtných bran na českých dálnicích budou nainstalována zařízení, která rozpoznají vozidlo piráta jedoucího v protisměru. Tuto informaci systém okamžitě vyšle policii a následně do navigací řidičů, kteří se k inkriminovanému místu blíží.

Na auto v protisměru vás nově upozorní navigace

Varování se přibližně ve stejnou dobu dostane také do světelných cedulí na dálnicích. Celý proces by měl trvat jen několik minut. Zprávu dále obdrží Národní dopravní informační centrum v Ostravě, které ji může předat Českému rozhlasu a televizi. Zda celý proces proběhne automaticky, nebo přes operátory, kteří situaci před rozesláním zkontrolují na kamerách, je stále ještě nejasné.

Případů nebezpečné jízdy v protisměru bylo v minulých týdnech v České republice hned několik. Letos v květnu takto ujel švýcarský pirát po silnici R10 od Turnova na Prahu více než 100 kilometrů.

Na silnici ohrozil desítky řidičů a způsobil několik nehod. V neděli 24. června se na rychlostní silnici R35 u Liberce objevil další v protisměru jedoucí automobil. Ministerstvo dopravy se rozhodlo učinit takovému nebezpečnému řízení přítrž.

Speciální detektory, které umějí sledovat i hustotu provozu, budou nainstalovány na 61 mýtných branách - nejprve na dálnicích D1, D2 z Brna směrem na Bratislavu a D5 z Prahy přes Plzeň do Rozvadova, poté přijdou na řadu další komunikace. Detektory na první tři komunikace v hodnotě 4,6 milionu zaplatí soukromá firma, stát tak nemusí investovat žádné peníze. Nový projekt by měl být spuštěn do konce roku 2011.

Aktuální nabídku nových i ojetých vozů najdete na Sauto.cz.
yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků