Hlavní obsah

Mráz znovu trhá rekordy, meteorologové naměřili -28 stupňů

Pokračující mrazivé počasí ve čtvrtek ráno znovu přepisovalo teplotní rekordy. Ze stanic, kde probíhá pozorování déle než 30 let, byl rekord překonán například v Deštném v Orlických horách (-18,4 stupně). Ještě výrazně chladněji bylo na stanici Jizerka, kde meteorologové naměřili dokonce -28 stupňů Celsia. S ohledem na délku pozorování však nelze hovořit o rekordu.

Mráz znovu trhá rekordy, meteorologové naměřili -28 stupňů

Rekordní hodnoty se přepisovaly také v Javorníku (-16,2), Kostelní Myslové (-15,7), Moravských Budějovicích (-14,7), Ostravě Porubě (-13,3), Smolnici (-12,9) a Velichovkách (-14,7).

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) připomněl, že rekordy byly k tomuto datu přepisovány i v roce 2008, nicméně opačným směrem. Tehdy byla na některých stanicích naměřena teplota přes 20 stupňů Celsia.

Od čtvrtka by se mělo zvolna oteplovat, o víkendu a v první polovině příštího týdne by se mohla teplota přes den vyšplhat až k pěti stupňům Celsia. Do víkendu hlásí meteorologové jasno, později by se mělo zatáhnout a mělo by pršet, ve vyšších polohách sněžit. Poté se má opět ochladit.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků