Hlavní obsah

Moravec se vrací na ČT

Diskusní pořad České televize Otázky Václava Moravce se znovu objeví od následující neděle 7. srpna na programu ČT 1 ve 12 hodin. Moravec se vrací ani ne čtvrt roku po tom, co s uváděním této diskuse ve veřejnoprávní televizi skončil. "Nechtěl jsem ztrácet víkendy něčím tak iracionálním, jako je česká politika," komentoval tehdy své rozhodnutí odejít z obrazovky.

Moravec se vrací na ČT

Nyní mu ale vedení nabídlo lepší podmínky při přípravě pořadu. V prvé řadě se zásadně změní dramaturgie debaty - politici již nebudou jeho hlavními hosty, více se objeví odborníci z různých oblastí společenského života, například sociologové či politologové.

Stanovena jsou i jasná pravidla pro účast hostů. Pokud se politik nedostaví, nechá televize jeho křeslo prázdné. Diskutovat se nebude jen o aktuálních událostech uplynulého týdne, ČT hodlá přicházet i s tématy vlastními. Vstup do tématu má připravovat tým reportérů a diskuse ve studiu na něj naváže.

Otázky Václava Moravce se prodlouží na dvouhodinové, první hodina poběží v ČT 1 a ČT 24, druhá pouze na zpravodajském kanále ČT 24. Tam by se měli na obrazovce objevit i redaktoři a komentátoři z deníků.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků