Hlavní obsah
Na sníh si podle meteorologů ještě chvíli počkáme. Foto: internet

Místo sněhu čekejme teplo

Pranostika říká, že svatá Cecílie sněhem pole kryje. Jenže tentokrát se moudří předkové nestrefili. Cecilky mají svátek už v sobotu, a to má být naopak docela pěkně, někde až 14 stupňů.

Na sníh si podle meteorologů ještě chvíli počkáme. Foto: internet
Místo sněhu čekejme teplo

"Po přední straně brázdy nižšího tlaku vzduchu nad západní Evropou bude proudit teplý vzduch ze Středomoří přes Alpy na naše území, a bude to mít tak trochu podobu teplého fénu," řekl Právu Vladimír Seifert z Českého hydrometeorologického ústavu. Podle něj podobný teplý trend jako ve čtvrtek, kde se teploty vyhouply místy až na 15 stupňů, bude pokračovat i v příštích dnech.

"Jen tam, kde by se snad vytvořila mlha a nízká oblačnost, by byly teploty nižší," dodal Seifert. Víkend by tedy měl být polojasný až oblačný s ojedinělými mlhami nebo nízkou oblačností a teplotami v noci 8 až 3 stupně a přes den 9 až 14 stupňů Celsia. "V pondělí by měla přijít jen slabá studená fronta a za ní by se opět vrátilo teplejší proudění," prognózuje Seifert.

Dlouhodobá měsíční předpověď na období od 21. listopadu do 20. prosince říká, že celé toto období by mělo být srážkově průměrné a teplotně nadprůměrné. Úspěšnost této prognózy je 65 procent. Posledních deset dnů v listopadu má být většinou polojasných, místy se vyskytnou mlhy nebo nízká oblačnost a jen ojediněle mrholení.

Uprostřed dekády a na jejím konci se má vyskytnout přechodně zvětšená oblačnost s přeháňkami nebo slabým deštěm. Noční teploty 9 až 3, denní 8 až 14 st. "V závěru měsíce čekáme slabé ochlazení," řekl Seifert.

Prvních deset dnů posledního měsíce roku bude většinou oblačno, občas přijde déšť nebo přeháňky. Sněžit bude jen na hřebenech hor. Teploty v noci 6 až 0, ve dne 4 až 10. Od 11. do 20. prosince bude stále většinou oblačno, občas se srážkami. "Ve vyšších polohách by už snad měly být sněhové," říká s mírným optimismem Seifert. V noci by mělo být 2 až -4 stupně a ve dne 0 až 6 stupňů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků