Hlavní obsah
Ilustrační snímek Foto: Petr Horník, Právo

Ministr Chovanec chce nakoupit stovky nových aut pro policisty a hasiče

Ministerstvo vnitra připravuje rozsáhlou výměnu techniky policejního a hasičského sboru a České pošty. Chce nakoupit kolem 800 osobních aut. Novinářům v Pardubicích to v úterý řekl ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) po jednání Asociace krajů ČR.

Ilustrační snímek Foto: Petr Horník, Právo
Ministr Chovanec chce nakoupit stovky nových aut pro policisty a hasiče

Nákup aut se uskuteční v letech 2014–2017 z rozpočtu ministerstva. Nákup a následný servis nových aut by měl vyjít na zhruba 429 miliónů korun.

Podle předsedy Asociace krajů ČR Michala Haška je obměna techniky profesionálních hasičů důležitá i pro dobrovolné hasiče. Právě k nim často směřují vozy vyřazené Hasičským záchranným sborem ČR. Obnovu techniky pak většinou financují kraje.

Ministerstvo vnitra zároveň vyjednává s Evropskou komisí (EK) o dvou projektech za zhruba 2,7 miliardy korun, které umožní policistům a hasičům získat lepší výbavu pro řešení krizových situací a mimořádných událostí. Hasičům by tak například při povodních mohly pomáhat nové záchranné automobilové plošiny, kontejnery nouzového přežití nebo zemní stroje.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků