Hlavní obsah
Jihomoravský hejtman Michal Hašek Foto: Jan Handrejch, Právo

Michal Hašek opět v čele Asociace krajů

Asociace krajů ČR v pátek na schůzi v Náchodě zvolila své vedení na další dva roky. Ve funkci šéfa Asociace krajů potvrdili hejtmani svého jihomoravského kolegu a kandidáta na předsedu ČSSD Michala Haška, jeho statutárním zástupcem pardubického hejtmana Radko Martínka.

Jihomoravský hejtman Michal Hašek Foto: Jan Handrejch, Právo
Michal Hašek opět v čele Asociace krajů

Dalšími místopředsedy jsou Martin Tesařík, Jiří Běhounek a Stanislav Eichler. Pro podporu kandidátů hlasovalo 13 ze 14 hejtmanů. Podle informací Práva hlasoval proti středočeský hejtman David Rath.

Asociace krajů ČR je organizací zastřešující zájmy krajů, včetně Hlavního města Prahy. Jménem krajů jedná například s prezidentem, parlamentem ČR, vládou, neziskovým sektorem i s významnými subjekty jako jsou hospodářská, lékařská, agrární či potravinářská komora.

Od roku 2008 Asociace krajů ČR vyjednala s vládou například 10leté memorandum na financování regionální železniční dopravy, uhájila před vládními škrty větší část podílu ČR na kofinancování Regionálních evropských projektů, podílela se na vzniku soutěže a značky regionální potravina a v oblasti sportu a mládeže společně s ČMFS realizuje projekt Bezpečná branka.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků