Hlavní obsah
 

Meteorologové varují před tropickými teplotami

Česko zasáhnou tropická vedra, varoval Český hydrometeorologický ústav. Výstraha platí pro celé území České republiky od nedělního poledne až do pondělní půlnoci. Místy se teploty ve stínu mohou vyšplhat až na 37 stupňů Celsia.

 
Meteorologové varují před tropickými teplotami

Varování s vysokým stupněm nebezpečí platí pro Prahu, Středočeský, Jihočeský, Plzeňský, Karlovarský, Ústecký kraj a část Libereckého, Královéhradeckého a Pardubického kraje od nedělního poledne až do pondělní půlnoci. Odpolední teploty mohou podle meteorologů vystoupit místy na 33 až 37 °C.

Pražská koupaliště

Video: Novinky

Pro Kraj Vysočina, Jihomoravský, Olomoucký, Zlínský, Moravskoslezský a části Libereckého, Královéhradeckého a Pardubického kraje pak platí výstraha také od nedělního poledne až do pondělní půlnoci. Odpolední teploty zde mohou vystoupit místy na 31 až 35 °C.

Meteorologové upozorňují na riziko přehřátí a dehydratace. „Doporučuje se dodržovat pitný režim, zvýšit konzumaci neslazených nealkoholických nápojů, které je vhodné kombinovat s minerálními vodami. Omezit tělesnou zátěž a nepobývat na přímém slunci v poledních a odpoledních hodinách,“ uvádějí meteorologové.

BEZ KOMENTÁŘE: Záběry z termokamery v Průhonicích

Video: Novinky

Lidé by také neměli nechávat děti nebo i zvířata v automobilech zaparkovaných na přímém slunci. Věnovat zvýšenou pozornost by měli malým dětem, starším a nemocným občanům.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků