Hlavní obsah
Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Meteorologové slibují pokračování babího léta

Výhled počasí na následujících 30 dní slibuje nadprůměrné teploty a spíše méně srážek. Příští týden bychom se měli dočkat pokračování babího léta. Plyne to z dlouhodobého výhledu, který v sobotu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Meteorologové slibují pokračování babího léta

„První předpovědní týden (od 8. do 14. října) by měl být teplotně výrazně nad dlouhodobým průměrem,” konstatovali meteorologové.

Mělo by převládat počasí se zmenšenou oblačností a teplotami, které budou v odpoledních maximech šplhat přes 20 stupňů Celsia.

Ačkoliv se následně bude postupně ochlazovat, i v dalším týdnu (od 15. do 24. října) budou teploty nad dlouhodobými průměry.

„Až ke konci října a začátkem listopadu očekáváme průměrné týdenní teploty blízké běžným hodnotám pro danou roční dobu,” popsali meteorologové výhled pro zbývající dva týdny od 22. října do 4. listopadu.

Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Co do množství srážek budou následující čtyři týdny průměrné či podprůměrné. V úvodu období bude pokračovat suchý charakter počasí, který odpovídá babímu létu.

„V následujících týdnech by mělo být srážek o něco více, ale celkové úhrny se budou pravděpodobně pohybovat na rozhraní průměrných a podprůměrných hodnot,” shrnuli meteorologové.

Průměrná teplota v období od 22. října do 4. listopadu je 7,4 stupně Celsia, průměrný srážkový úhrn 36 milimetrů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků