Hlavní obsah
Lidovci si na webu střílejí z konkurentů. Foto: KDU-ČSL

Lidovci si utahují z Babišových koblih

Lidovci se rozhodli odlehčit svou předvolební kampaň a na sociálních sítích se strefují do politických soupeřů. Pod hashtagem #ProsteBoziStrana potenciálním voličům naznačují, že KDU-ČSL má na rozdíl od hnutí ANO, s nímž lidovci čtyři roky sedí v koaliční vládě, program a nemusí hlasy získávat přes koblihy.

Lidovci si na webu střílejí z konkurentů. Foto: KDU-ČSL
Lidovci si utahují z Babišových koblih

Heslo „Když chceš volební program a oni ti cpou koblihu,” odkazuje na kampaň hnutí ANO před minulými sněmovními volbami, kdy jeho šéf Andrej Babiš rozdával lidem hromadně koblihy.

Dnes je v módě volební program nemít, nebo ho nahradit koblížkem 🍩. Program, který jsme pro #volby2017 upekli my, je ale...

Zveřejnil(a) KDU-ČSL dne 12. září 2017

„Je to jedna z odlehčujících komunikačních linek,” uvedl k vizuálu volební manažer lidovců Václav Pláteník. Kampaň podle něj musí cílit nejen na tradiční lidovecké voliče, ale též na ty potenciální a na ty, kteří by možná k volbám vůbec nešli.

„Naši voliči to pochopí,” tvrdí Pláteník, podle něhož bude tato odlehčená linka dále rozvíjena.

Se specifiky komunikace na sociálních sítích se nedávno potýkal lidovecký předseda Pavel Bělobrádek.

Jeho nevinná poznámka o tom, že zvířata hynou, zatímco umírání je vlastní lidem, měla i přes svou marginálnost nemalou publicitu a politik se za ni nakonec omluvil.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků