Hlavní obsah
Letiště Heathrow Foto: Profimedia.cz

Letiště Heathrow zrušilo kvůli bouřkám pětinu letů

Provoz na londýnském letišti Heathrow se výrazně omezí, důvodem jsou hrozící silné bouřky. Letiště proto požádalo aerolinky, aby zrušily pětinu letů plánovaných na sobotní podvečer, opatření postihne i spoj z Prahy.

Letiště Heathrow Foto: Profimedia.cz
Letiště Heathrow zrušilo kvůli bouřkám pětinu letů

Provoz na třetím nejrušnějším letišti světa by měl zpomalit mezi 16:00 a 18:00 místního času (17:00 až 19:00 SELČ), kdy mají bouřky s kroupami udeřit. Opatření postihne i večerní spoj z Prahy.

Silné bouřky trápily Británii i v pátek a sobotu odpoledne by měly znovu zasáhnout oblast kolem Londýna. Podle meteorologů tam hrozí přívalové deště, krupobití a silný nárazový vítr. Riziko mohou představovat i časté blesky.

Letiště Heathrow kvůli tomu po dohodě s dopravci zrušilo dvacítku letů. Nevyletí tak například spoje z Prahy, Dublinu nebo Madridu. Britská média upozorňují, že cestující by podle zástupců letiště měli počítat se zpožděními také u dalších linek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků