Hlavní obsah
Poničená jurta lesní školky Foto: Adéla Kučerová

Lesní školka v Tříslově vzala při vichru za své

Během pár minut přišla Lesní školka v Tříšlově na Českokrumlovsku o veškeré zázemí. Silný vítr polámal v pondělí okolní stromy a ty padaly na jurtu, sociální zařízení i venkovní učebnu se solárními panely. Zničil základnu, která se budovala několik let.

Poničená jurta lesní školky Foto: Adéla Kučerová
Lesní školka v Tříslově vzala při vichru za své

Právu to potvrdila místopředsedkyně spolku Doma v lesa Adéla Kučerová s tím, že naštěstí děti při pondělním řádění větru ve školce nebyly, protože byly prázdniny.

„Nejdůležitější je, že nebyl nikdo zraněn. Přišli jsme však o naše zázemí v Třísově. Školka i přesto provoz rozhodně nepřeruší a budeme po prázdninách normálně pokračovat. Jen se zřejmě přestěhujeme na čas do Českých Budějovic,“ konstatovala Kučerová. Silný vítr zničil také lesík v blízkosti školky.

Poničené zázemí lesní školky

Foto: Adéla Kučerová

Ve středu se do odklízení škod pustili dobrovolníci. „Byly tu asi čtyři desítky lidí, což nás příjemně překvapilo. Odstraňovali stromy, ale také například přemisťovali nábytek z poškozené jurty,“ podotkla Kučerová. Právě jurtu měl spolek asi tři roky a nyní musí uvažovat o koupi nové. I proto zakládá veřejnou sbírku na pořízení zničeného zázemí.

Školka v Třísově byla první lesní školkou v Jihočeském kraji, svou činnost zahájila v roce 2012. V současné době má 35 přihlášených dětí. Spolek Doma v lese ještě provozuje lesní školku v Srubci u Českých Budějovic a Svobodnou základní školu v Libníči na Českobudějovicku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků