Hlavní obsah
Podle Hegerových plánů už by si lidé v hospodách nezakouřili. Foto: Dana Kysučanová, Novinky

Lékaři kritizují ODS za odmítavý postoj k zákazu kouření v restauracích

Skupina lékařů v čele s chirurgem Pavlem Pafkem zkritizovala v otevřeném dopise ODS za její negativní postoj k navrhovanému zákazu kouření v restauracích.

Podle Hegerových plánů už by si lidé v hospodách nezakouřili. Foto: Dana Kysučanová, Novinky
Lékaři kritizují ODS za odmítavý postoj k zákazu kouření v restauracích

ODS nedávno v rámci svých plánů, které mají do voleb v roce 2014 zastavit propad jejích preferencí, jmenovala nesouhlas s návrhem ministra zdravotnictví Leoše Hegera plošně zakázat kouření v restauracích. Vedení ODS argumentovalo "omezením vlastnických práv soukromých subjektů".

S tím ale lékaři nesouhlasí. "Dáváte tím vědomě přednost soukromému vlastnictví nejen před zdravím hostů, ale také personálu těchto zařízení," napsali v otevřeném dopisu adresovaném místopředsedkyni ODS a šéfce Sněmovny Miroslavě Němcové.

V něm rovněž uvádějí, že je stát povinen dbát o zdraví lidí a v případě potřeby zasáhnout i v soukromých zařízeních. "A co víc - restaurace všude ve světě zvýšily zisk, jakmile v nich zakázali kouřit," stojí v textu.

Spolu s dopisem lékaři poslali Němcové knihu s názvem "Závislost na tabáku", která pojednává o škodlivosti kouření.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků