Hlavní obsah
Fotbalista Connor Goldson ve sporu s hráčem Ondřejem Kudelou Foto: Ian Macnicol, Reuters

Slavia se bojí o bezpečnost Kúdely, nepustí ho s reprezentací do Walesu

Fotbalista Slavie Praha Ondřej Kúdela neodcestuje k úternímu utkání české reprezentace v kvalifikaci mistrovství světa ve Walesu. Ve čtvrtek o tom informovala advokátní kancelář zastupující Slavii.

Fotbalista Connor Goldson ve sporu s hráčem Ondřejem Kudelou Foto: Ian Macnicol, Reuters
Slavia se bojí o bezpečnost Kúdely, nepustí ho s reprezentací do Walesu

Podle ní zůstane třiatřicetiletý obránce pražského klubu v Česku s ohledem na události v odvetě osmifinále Evropské ligy v Glasgow proti Rangers a kvůli obavám o jeho bezpečnost na ostrovech. Vedení reprezentace zatím hráčovu absenci nepotvrdilo.

Kúdelu minulý čtvrtek v závěru utkání v Glasgow obvinil záložník Rangers Glen Kamara z rasistické urážky, český hráč ale nařčení důrazně odmítl stejně jako vršovický klub. Domácí středopolař následně po zápase Kúdelu napadl v tunelu do kabin, podle Slavie je incident zanesen ve zprávě delegáta UEFA.

"S cílem napomoci vyšetřování UEFA i skotské policie, rovněž jako z obavy o bezpečnost Ondřeje Kúdely, se Slavia po dohodě s vedením reprezentace rozhodla, že Kúdelu neuvolní pro zápas české reprezentace ve Walesu," uvedla v prohlášení advokátní kancelář Pokorný, Wagner & partneři, která Slavii a hráče mimo jiné zastupuje v jednáních se skotskou policií.

Na ni se Slavia obrátila kvůli událostem, které incident doprovázely. Rangers, kteří v zápase hráli extrémně tvrdě až surově, po závěrečném hvizdu skoro hodinu odmítali hosty pustit do kabiny, následně při setkání Kúdely s Kamarou za přítomnosti obou trenérů a zástupce UEFA finský hráč zbil slávistického zadáka pěstmi. Český šampion podal na Kamaru trestní oznámení.

Incidentem se již několik dní zabývá UEFA, její vyšetřovatel dnes Kúdelu on-line formou vyslechl. "Slavia trvá na důkladném prošetření všech relevantních skutečností a plně spolupracuje s policejními orgány a orgány UEFA. Ondřej Kúdela dnes poskytl UEFA své plné vyjádření ve věci probíhajícího vyšetřování," uvedla advokátní kancelář.

"V médiích zveřejněné spekulace o případném zadržení Kúdely se nezakládají na pravdě. Skotská policie potvrdila právním zástupcům Slavie, že vyšetřování jsou teprve na začátku a že Kúdela plně spolupracuje," dodala advokátní kancelář.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků