Hlavní obsah
Policejní prezident Petr Lessy a ministr vnitra Jan Kubice (nestr.) Foto: Petr Horník, Právo

Kubice zastavil personální řízení s Lessym kvůli nadlimitním odměnám

Ministr vnitra Jan Kubice ve středu ukončil personální řízení s policejním prezidentem Petrem Lessym. Ten byl podezřelý z kázeňského provinění kvůli nadlimitnímu udělování odměn podřízeným a dalším důvodům, které nebyly specifikovány. Kubice s Lessym jednal, rozhodl se také na základě závěrů expertní skupiny. Informoval o tom mluvčí vnitra Pavel Novák.

Policejní prezident Petr Lessy a ministr vnitra Jan Kubice (nestr.) Foto: Petr Horník, Právo
Kubice zastavil personální řízení s Lessym kvůli nadlimitním odměnám

Co přesně je důvodem Kubiceho rozhodnutí, odmítl mluvčí komentovat. "Ministr vnitra zastavil personální řízení s policejním prezidentem po vzájemném jednání. Nelze k tomu říci další podrobnosti," dodal Novák.

Lessy čelil personálnímu řízení zejména kvůli odměnám pro policejní šéfy, které překročily limity stanovené v dřívějším závazném pokynu ministra. Podle médií byly v řadě případů vyšší o desítky tisíc korun. Policejní prezident již dříve uvedl, že si není vědom žádného protiprávního jednání.

Případem se nejdřív zabývala na Kubiceho podnět Generální inspekce bezpečnostních sborů, která došla k závěru, že Lessy trestný čin nespáchal. Spis pak putoval na ministerstvo vnitra, na kterém vznikla poradní skupina zkoumající v rámci personálního řízení Lessyho jednání. "Kromě pracovních odměn k tomu byly další důvody, které ale nebudeme upřesňovat," uvedl mluvčí vnitra.

Lessy: Dostali maximálně desítky tisíc navíc

Na horních hranicích odměn se Lessy a Kubice dohodli loni v červenci. Krajští ředitelé a šéfové celorepublikových útvarů mohli dostat každý za rok nejvýše 200 000 korun, u náměstků policejního prezidenta byl strop stanoven na 250 000 korun.

"Garantuji vám, že u mých náměstků, kde je limit 250, tak nebyl překročen víc než na nějakých 270 tisíc. Jak u těchto náměstků, tak u krajských ředitelů se jedná o desetitisícové částky," řekl Lessy před časem deníku Právo.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků