Hlavní obsah
Na snímku zleva Jozef Regec, Zdeněk Štengl, Vratislav Mynář a Marian Keremidský. Foto: Petr Hloušek, Právo

Kancléř Mynář míří na kandidátku SPOZ, stranu posílil senátor Regec z ČSSD

Hradní kancléř Vratislav Mynář míří na kandidátku Strany práv občanů - zemanovci (SPOZ). Ve čtvrtek uvedl, že pokud ho vedení zemanovců vyzve, kandidaturu přijme. To se pravděpodobně stane. Šéf SPOZ Zdeněk Štengl totiž prohlásil, že velmi stojí o to, aby za jeho stranu Mynář kandidoval.

Na snímku zleva Jozef Regec, Zdeněk Štengl, Vratislav Mynář a Marian Keremidský. Foto: Petr Hloušek, Právo
Kancléř Mynář míří na kandidátku SPOZ, stranu posílil senátor Regec z ČSSD

„V případě, že (vedení SPOZ) požádá o moji kandidaturu, tak ji přijmu,“ řekl Mynář na čtvrteční tiskové konferenci. Kancléř uvedl, že k tomuto stanovisku dospěl po dlouhém, důkladném zvážení a především poté, co věc probral s prezidentem a čestným předsedou SPOZ Milošem Zemanem.

„Velmi stojím o to, aby pan kancléř kandidoval,“ řekl pak šéf zemanovců Štengl. Vedení SPOZ jedná o lídrech právě ve čtvrtek odpoledne. Štenglovo vyjádření jasně naznačuje, že špičky strany Mynáře o kandidaturu požádají. Kancléř neočekává, že by se stal celostátním volebním lídrem. „Touto cestou zatím nepřemýšlíme, že bychom šli. Vypíchnout jednu osobnost by nebylo fér,“ prohlásil.

Regec vymění ČSSD za SPOZ

Řady zemanovců ve čtvrtek posílil senátor Jozef Regec. „Dnešním dnem odcházím z klubu ČSSD a strany. Je mi velkou ctí, že mohu být ode dneška členem zemanovců,“ řekl senátor s tím, že jeho prioritou bude sport. Regec je nově členem SPOZ na jižní Moravě. Ve volbách se nicméně kandidovat nechystá.

Politická strana SPOZ představila na tiskové konferenci ve čtvrtek 29. srpna 2013 Jozefa Regece jako novou tvář své volební kampaně. Na snímku zleva Zdeněk Štengl, Jozef Regec

Foto: Petr Hloušek, Právo

Šéf jihomoravské SPOZ Marián Keremidský poukázal, že jeho organizace je největší v republice, má 470 členů. Regec svým krokem posílil i zemanovský senátorský klub, který měl doposud pět členů.

Související téma

Miloš Zeman

Foto: Jan Handrejch, Právo


 

Regec reprezentoval Československo a ČR v silniční cyklistice. Jak uvádí na svém webu, vedle Závodu míru reprezentoval i na mistrovství světa a olympijských hrách. Podařilo se mu více než 70krát vystoupit na stupeň nejvyšší. Za největší úspěchy své kariéry považuje 10. místo na mistrovství světa v Rakousku, osmé a desáté místo na OH v Soulu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků