Hlavní obsah
Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) Foto: Jan Handrejch, Právo

Kalousek: Za sKarty budeme dál bojovat

Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) uvedl, že doporučení vlády zrušit sKarty nic nemění na postoji jeho strany projekt bránit. „Nic se nezměnilo. Naše stanoviska jsou stále diametrálně odlišná,“ řekl Právu Kalousek. Dodal, že TOP 09 chce s ODS dále jednat.

Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) Foto: Jan Handrejch, Právo
Kalousek: Za sKarty budeme dál bojovat

““

Kalousek upozornil, že ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová (TOP 09) pouze obdržela vládní doporučení. „Má ho projednat a připravit legislativu. Ale to neznamená, že s takovým řešením souhlasíme a chceme, aby ho vláda odsouhlasila,“ řekl Právu Kalousek. Proti doporučení karty zrušit hlasovali všichni čtyři přítomní ministři TOP 09.

Podle Kalouska ministryně Müllerová předložila dobré řešení, jak projekt opravit podle všech vznesených připomínek. „Zdá se, že si ODS nepřeje, aby byl projekt opraven. Přeje si, aby byl mnohem nákladněji zrušen a potom stavěn na zelené louce. Je to pouze politické stanovisko. A podle mě velmi špatné,“ poznamenal Kalousek.

Poslanec TOP 09 Václav Kubata by považoval ukončení projektu za „zmařenou příležitost“. Odmítl i spekulaci, že sKarty podporuje, protože je stále navázán na Českou spořitelnu, kde dříve pracoval jako šéf marketingu. „Já jsem svoje vazby na spořitelnu zpřetrhal dávno před tím, než jsem vstoupil do politiky. A také v této věci nehraju žádnou roli,“ řekl Právu Kubata.

Poslankyně ODS a kritička sKaret Lenka Kohoutová soudí, že ministryně po jednání vlády uznala, že nezbývá než sKartu zrušit. „Chápu to jako jasný signál k ukončení sKaret. Nyní je pro paní ministryni pouze jedna cesta, a to jednání s Českou spořitelnou a legislativní cesta, která karty ukončí,“ sdělila Právu Kohoutová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků