Hlavní obsah
Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek na tiskové konferenci k zahájení kampaně pro sněmovní volby Foto: Michal Kamaryt, ČTK

Kalousek: Jeden průzkum nás nerozhodí

TOP 09 by podle zářijového průzkumu CVVM nepřekročila pětiprocentní práh do Sněmovny. Předseda strany Miroslav Kalousek však nepřipouští, že by měli něco v rámci předvolební kampaně měnit. Kamenné jádro TOP 09 podle něj tvoří až sedm procent voličů.

Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek na tiskové konferenci k zahájení kampaně pro sněmovní volby Foto: Michal Kamaryt, ČTK
Kalousek: Jeden průzkum nás nerozhodí

Jak se vám spalo po tom průzkumu, podle kterého byste se nedostali do Sněmovny?

Beru to úplně stejně jako ostatní jiné průzkumy. Není pochyb o tom, že ANO bezpečně vede. Ale stoprocentně vím, že nemá třicet procent. Stejně stoprocentně vím, že naše pevné kamenné jádro je 6,5 až sedm procent. Protože tohle bezpečně vím, tak mohu říct, že nerozhodují volební průzkumy, ale volby. A já se nebojím o výsledek.

Podle zářijového volebního modelu CVVM by se vítězem voleb stalo hnutí ANO se ziskem 30,9 procenta. ČSSD by měla 13,1, komunisté 11,1 a ODS 9,1 procenta. SPD by dostala 7,3 procenta, pirátům by dalo hlas 6,4 procenta voličů a lidovcům 6,2 procenta voličů. TOP 09 by neuspěla. [celá zpráva]

Vsadili jste v rámci kampaně na dobrý tón? Může vaše kampaň opravdu přilákat voliče?

Na základě našich měření a zpětných vazeb jsme si tím jisti.

V případě, že byste opravdu neuspěli, co se bude dít potom?

To je otázka, na kterou teď neodpovím, protože tomu nevěřím. Nebudu spekulovat o něčem, s čím nepočítám.

Plánujete nějaké změny v kampani? Budete se více angažovat?

Jdeme do toho s veškerou energií, které jsme schopni. To platilo včera stejně jako dnes. Rozhodně nejsme strana, kterou by rozhodil jeden průzkum. To přenecháváme jiným.

Stěžejní volební heslo TOP 09 zní „Neuhneme“. Kalousek při představování kampaně řekl, že nechce vládu vůdců. Dlouhodobě se vymezuje proti šéfovi ANO Andreji Babišovi. Topka chce voliče nalákat například na to, že chce omezit byrokracii či znovu zahájit diskuzi nad penzijní reformou. Důraz klade na setrvání v Evropské unii.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků