Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Martin Polák, Právo

Jihozápad republiky zasáhnou vydatné srážky, na východě řádí bouřky

Meteorologové v sobotu varovali, že jihozápad republiky mohou od sobotního odpoledne do nedělního rána zasáhnout vydatné srážky. Během krátké doby může napršet až 40 milimetrů srážek, varoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Později odpoledne doplnili varování před před silnými bouřkami ve Zlínském kraji.

Ilustrační foto Foto: Martin Polák, Právo
Jihozápad republiky zasáhnou vydatné srážky, na východě řádí bouřky

„Během sobotního odpoledne, večera a noci na neděli se budou v jižní polovině Čech místy vyskytovat občasný déšť nebo přeháňky. Srážky mohou být ojediněle vydatné anebo se může vyskytnout bouřka,“ uvedl ČHMÚ.

Do nedělního rána může podle meteorologů ojediněle spadnout kolem 40 milimetrů. Největší pravděpodobnost takto vydatných srážek je v průběhu večera.

Varování platí pro Jihočeský a části Středočeského a Plzeňského kraje až do nedělních 6:00.

Přívalové deště, které se přehnaly dnes odpoledne přes Zlínský kraj zaměstnaly hasiče především v Kroměříži. Zde ve více...

Zveřejnil(a) HZS Zlínského kraje dne Sobota 22. června 2019

Na Zlínsku v oblasti Rožnova pod Radhoštěm spadlo v sobotu odpolednena stanici Horní Bečva během tří hodin kolem 60 milimetrů srážek v opakujících se bouřkách. Varování před velmi silnými bouřkami s přívalovými srážkami skončí v sobotu ve 20 hodin.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků