Hlavní obsah
 

Jaro je tu, příští týden bude přes 20 stupňů

Mrazivé epizody připomínající zimu by měly být počínaje víkendem definitivně minulostí a v příštím týdnu bychom se již měli dočkat slunečného počasí, během něhož se odpolední maxima budou dostávat nad hranici 20 stupňů Celsia. Novinkám to řekla Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.

 
Jaro je tu, příští týden bude přes 20 stupňů

Noc na čtvrtek byla podobně jako v minulých dnech mrazivá, třeba ve stanici Jizerka – Rašeliniště u Kořenova naměřili meteorologové minus 15,4 stupně Celsia.

Přes den bude ve čtvrtek převážně jasno až polojasno, pouze v horských oblastech se může ojediněle vytvářet kupovitá oblačnost. Odpolední teploty budou stoupat na 9 až 13 stupňů Celsia.

V pátek bude jasno až polojasno, na severozápadě území se projeví slabá studená fronta, která večer do horských oblastí může přinést srážky, které mohou být v Krušných horách i sněhové. Ráno teploty klesnou na 2 až –2 stupně, přes den vyšplhají na 6 až 10 v Čechách a 10 až 13 stupňů na Moravě a ve Slezsku.

V sobotu bude nejčastěji oblačno, na severu ojediněle s přeháňkami. Navečer bude oblačnosti ubývat na polojasno. Ráno teploty poklesnou na 4 stupně až nulu, odpoledne vystoupají na 8 až 12 stupňů Celsia,” uvedla Honsová.

V neděli začne na naše území proudit teplý vzduch od jihozápadu. Převládat bude jasno až skoro jasno s ranními minimy mezi 1 a –3 stupni a odpoledními teplotami šplhajícími k 11 až 15 stupňům.

Počínaje pondělím bychom si po celý pracovní týden měli užívat slunečné počasí s minimem oblačnosti. Ráno budou teploty klesat na 6 až 2 stupně. Přes den bude v pondělí mezi 14 a 18 stupni, v úterý mezi 17 a 21 a od středy do pátku by se měly odpolední teploty dostávat na 18 až 22 stupňů Celsia.

Dlouhodobou předpověď najdete na Počasí od Seznamu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků