Hlavní obsah
Foto: Profimedia.cz

Jarní počasí s teplotami kolem deseti stupňů bude pokračovat

I další únorový týden nabídne nadprůměrné teploty, které budou v odpoledních maximech stoupat k hranici deseti stupňů Celsia. V úvodu bude převládat méně oblačnosti, postupně se zatáhne a v souvislosti s přechodem frontálních systémů se objeví srážky, řekla Novinkám Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.

Foto: Profimedia.cz
Jarní počasí s teplotami kolem deseti stupňů bude pokračovat

V pondělí bude převládat jasno, pouze na jihu republiky by mělo být oblačnosti o něco více. Odpolední teploty vystoupají na šest až deset stupňů Celsia.

V úterý bude převládat jasno či polojasno, v nížinách se mohou objevit mlhy, které mohou být i mrznoucí,“ uvedla Honsová. Na severovýchodě území se objeví nízká oblačnost. Ranní minima poklesnou na jeden až minus tři stupně, odpolední teploty se vyhoupnou na sedm až 11 stupňů.

Sluncem zalitá Praha

Video: Novinky

Slabá studená fronta přecházející přes naše území od západu bude ovlivňovat počasí ve středu. Převládat bude zataženo s deštěm či přeháňkami. V polohách nad 1000 metrů nad mořem se bude jednat o srážky sněhové. Ráno poklesnou teploty na čtyři stupně až nulu, odpoledne by se měly pohybovat mezi šesti až deseti stupni.

Velká oblačnost bude přetrvávat rovněž ve čtvrtek. V průběhu dne se bude od západu protrhávat na polojasno. Ranní minima zůstanou v intervalu mezi čtyřmi stupni a nulou, odpolední vystoupají znovu na šest až deset.

V závěru týdne by se v rychlém sledu za sebou měly nad naším územím střídat další frontální systémy. Převažovat bude proměnlivá oblačnost s přeháňkami a teplotami do deseti stupňů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků