Hlavní obsah
Olga Zubová Foto: Michaela Říhová, Právo

Ibl údajně dostane za místo pro Zubovou lukrativní funkci

Rozhodnutí předsednictva ČSSD o zařazení šéfky Demokratické strany zelených (DSZ) Olgy Zubové na volitelné páté místo pražské kandidátky vyvolalo mezi mnohými soc. dem. politiky značné rozpaky. Nejde přitom jen o Zubovou, ale i o údajně dobrovolnou rezignaci Petra Ibla, který jí pozici uvolnil.

Olga Zubová Foto: Michaela Říhová, Právo
Ibl údajně dostane za místo pro Zubovou lukrativní funkci

„Ibl za odstoupení z kandidátky dostal slib lukrativního místa na pražském magistrátu,“ řekl Právu zdroj, který nechtěl být jmenován. „Myslím, že dostal pracovní nabídku bez ohledu na to, jak dopadnou volby,“ doplnil další dobře informovaný zdroj z ČSSD.

Podle informací Práva z dalšího pramene někteří členové předsednictva strany už v pátek při jeho jednání vyžadovali předložení Iblova rezignačního dopisu. To se však nestalo a Ibl se jednání předsednictva neúčastnil.

Hulinský původně Ibla na kandidátku protlačil bez podpory příslušné obvodní organizace, a když přišel s nápadem na kandidaturu Zubové, jednoduše svého spojence a také poradce na pražském magistrátu hodil přes palubu. Přitom lidé blízcí Iblovi tvrdí, že se velmi těšil na návrat do poslaneckých lavic.

Získat vyjádření samotného Ibla se v úterý Právu nepodařilo. Nezvedal telefon a nereagoval ani na sms. Podle některých jeho stranických kolegů nekomunikuje ani s nimi.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků