Hlavní obsah
Gabriela Kloudová a Jan Hamáček. Foto: koláž, Novinky

Hamáček se podruhé ožení, bere si bývalou političku ODS Kloudovou

Vicepremiér, ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček se v tomto týdnu podruhé ožení. Jeho manželkou se stane bývalá pražská zastupitelka za ODS Gabriela Kloudová.

Gabriela Kloudová a Jan Hamáček. Foto: koláž, Novinky
Hamáček se podruhé ožení, bere si bývalou političku ODS Kloudovou

Napsal to server SeznamZprávy.cz. Počátkem roku Hamáček oznámil, že se rozvádí s první manželkou Kamilou.

O svatbě podle serveru vědělo jen několik Hamáčkových známých. „Ano, informaci mohu potvrdit,“ uvedl Hamáček. Jeho první manželství skončilo po 13 letech. Kvůli šíření koronaviru, které na čas zastavilo chod soudů, byl rozvod oficiálně potvrzen až v červnu. Z prvního manželství má Hamáček dvě děti.

O blízkém vztahu místopředsedy vlády s Gabrielou Kloudovou se v politických kuloárech hovořilo delší dobu. V době vlády Mirka Topolánka (ODS) byla považována za jeho klíčovou spolupracovnici. Jako členka občanských demokratů následně v letech 2010 až 2014 působila v zastupitelstvu hlavního města.

Z ODS později odešla a ve sněmovních volbách v roce 2013 kandidovala za blok Hlavu vzhůru blízký exprezidentu Václavu Klausovi. Projekt vedený Janou Bobošíkovou však ve volbách propadl. V roce 2014 pak Kloudová nastoupila do úřadu místopředsedy vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavla Bělobrádka (KDU-ČSL). Po volbách v roce 2017 se začalo mluvit o tom, že je u Hamáčka konzultantkou, píše server.

Gabriela Kloudová na archivním snímku mezi Mirkem Topolánkem a Pavlem Blažkem (vlevo).

Foto: Petr Hloušek, Právo

Na veřejnosti se Kloudová v minulých letech objevila také po boku vlivného sociálního demokrata Karla Březiny (ČSSD), byla manželkou někdejšího náměstka pražského primátora Jiřího Vávry (tehdy za TOP 09).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků