Hlavní obsah

Česká republika se zbavila ledové krusty

Náledí, které ve čtvrtek v noci pokrylo silnice chodníky takřka po celé republice a způsobilo řadu dopravních nehod i zranění uklouznuvších chodců, postupně mizí. Mrazivá kalamita, jež vv pátek ochromila dopravu, se již neopakovala. Většina silnic byla v sobotu již sjízdná, námraza přetrvala zejména na vedlejších komunikacích.

Česká republika se zbavila ledové krusty

Ve vyšších polohách pak na řidiče často čekala uježděná vrstva sněhu. Víkend mezi svátky využilo mnoho lidí k zimním sportům, proto policie byla nucena uzavřít v okresech Jeseník a Vsetím některé komunikace, kde se nahromadila vozidla lyžařů.

Morava se ledu ještě úplně nezbavila

V některých oblastech ale silničáři přesto vybízejí řidiče nadále ke zvýšené opatrnosti. S komplikacemi museli počítat například motoristé na jižní Moravě. Přestože zde silnice byly sjízdné, kvůli teplotám těsně pod bodem mrazu místy namrzaly. V důsledku malého provozu nestačila navíc auta na vozovkách nižších tříd rozjezdit posyp, a mohlo se na nich proto opět vytvořit náledí. Zvýšené opatrnosti bylo třeba dbát v horských oblastech na severu Moravy. Nejhorší situace byla na vozovkách v Beskydech a na Bruntálsku. Podle zdejšího dispečera byla v okrese velká mlha. Jízdu komplikovaly i větve, které neodolaly náporům mrazu a spadly na cesty. Mrznoucí mrholení se objevilo také na některých místech západních Čech.

V neděli bychom se klouzat neměli

Páteční ledová kalamita by se ani v neděli neměla opakovat. V noci sice má místy padat déšť a při předpokládaných teplotách kolem nuly může místy namrzat, avšak přes den se má rtuť teploměru vyšplhat na dva až šest stupňů. Dešťové a sněhové přeháňky však budou opět nutit především řidiče ke zvýšené opatrnosti.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků