Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Budějovický kandidát TOP 09 podal žalobu na výsledek voleb

Šestka kandidátky TOP 09, Miroslav Mühlböck podal ve středu žalobu ke Krajskému soudu v Českých Budějovicích na výsledek voleb ve volebním okrsku číslo 53 na českobudějovickém sídlišti Máj.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Budějovický kandidát TOP 09 podal žalobu na výsledek voleb

Mühlböck tam neobdržel ani jeden z 1632 hlasů pro TOP 09, přestože v sousedním okrsku 52, kde jeho strana získala 1636 hlasů, dostal stejný počet hlasů jako čtyřka kandidátky. Podobné to bylo i v dalších okrscích.

„Celou věc jsem konzultoval i s regionálním vedením strany a krajským manažerem, kteří stojí za mnou. Je naprosto zřejmé, že volby v tomto okrsku neproběhly podle zákona a byl jsem poškozený já i naše strana,“ uvedl Mühlböck. Ten se do zastupitelstva města nedostal. Někteří lidé Právu potvrdili, že v okrsku 53 volili celou kandidátku. „Volil jsem celou kandidátku a to znamená, že jsem dal hlas i panu Mühlböckovi,“ sdělil Právu Pavel Vondrouš.

Mühlböck je přesvědčený, že i kdyby soud rozhodl, že se volby budou opakovat jen ve zmíněném okrsku, mohl by se do zastupitelstva ještě dostat. „Je možné, že by mi tam lidé hlasy dali. Rozhodující pro mě ale je, že tenhle výsledek byl zcela jistě nepravdivý,“ dodal Mühlböck.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků