Hlavní obsah

Bobošíková sekne s politikou, pokud se nedostane do Sněmovny

Bývalá europoslankyně a předsedkyně Suverenity Jana Bobošíková zopakovala v nedělním diskusním pořadu Partie v televizi Prima, že pokud neuspěje při jarních volbách do Poslanecké sněmovny, s politikou skončí. Pořadu se zúčastnil také lídr strany Věci veřejné Radek John.

Bobošíková sekne s politikou, pokud se nedostane do Sněmovny

"Ano, je to pravda," potvrdila v neděli v televizi Prima na dotaz moderátora. Již před třemi týdny řekla na Radiu Česko, že tyto sněmovní volby jsou pro ni poslední a že v momentě, kdy by neuspěla, už by dál neoslovovala českou veřejnost a nechtěla by její důvěru pro své působení v politice.

Pokud odejde z politiky, bude Bobošíková prý dělat to, co dělá teď. "Pracuji jako konzultantka a učím na vysoké škole," řekla. Nevyloučila, že se vrátí ke své novinářské profesi.

Bobošíková v létě neuspěla jako kandidátka na ředitelku České televize, její strana se na jaře neprobojovala do Evropského parlamentu, z volby prezidenta v únoru 2008 odstoupila.

Ke svému angažmá v politice Bobošíková připomněla, že se ji loni snažil někdo uplatit, aby odmítla kandidaturu na prezidenta republiky. Do druhé volby ji navrhli komunisté, před prvním hlasovacím kolem ale odstoupila. Padesátimilionovou nabídku údajně dostala i letos, aby na podzim nekandidovala v předčasných volbách do sněmovny. Bobošíková to zveřejnila ve své životopisné knize.

Bobošíková chtěla v předčasných volábch, které byly původně plánované na říjen, kandidovat do sněmovny v Ústeckém kraji za koalici Suverenita, která vznikla spojením Strany zdravého rozumu a strany Politika 21.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků