Hlavní obsah
Ministr spravedlnosti Pavel Blažek. Foto: Michal Doležal, ČTK

Blažek nechá policejní zásah proti poslancům prošetřit

Mimořádně rozčileně komentoval po středečním jednání vlády ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) policejní zásah z minulého týdne, při němž byli zadrženi mimo jiné Blažkovi spolustraníci Petr Tluchoř, Marek Šnajdr a Ivan Fuksa.

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek. Foto: Michal Doležal, ČTK
Blažek nechá policejní zásah proti poslancům prošetřit

„Není možné používat veřejné lynčování v trestních věcech,“ hřímal na vládním brífinku ministr. Zároveň oznámil, že nechá postup orgánů činných v trestním řízení prověřit.

Vládě sdělil, že vypracuje zprávu o adekvátnosti a dodržování zákonnosti v trestních věcech zahájených akcí ozbrojených sil a státních zástupců v noci z 12. na 13. 6. 2013. Kabinet to vzal na vědomí.

Na zprávě se má podílet také ministerstvo vnitra vedené nominantem ODS Janem Kubicem. „Cílem je zjistit, zda rozsahem akce ozbrojených sil a státních zástupců nebyl učiněn nepřiměřený zásah do základních principů demokratického právního státu,“ uvedl Blažek.

Nasazení 400 policistů mohlo být podle Blažka zbytečné, vadí mu i nasazení odposlechů na lidi z premiérova okolí a údajné úniky informací z vyšetřování.

„Jsem velmi znepokojen tím, jak se do médií dostávají věci a fakta z trestních spisů, která se pak rozebírají nejen v bulvárním tisku,“ podotkl Blažek. „Některé informace jednoznačně nemohou pocházet od advokátů, ti je ještě nemohou mít,“ dodal s tím, že kvůli možnému úniku informací od státních zástupců se již sešel s nejvyšším žalobcem Pavlem Zemanem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků