Hlavní obsah
P.O.S. (Daniel Gildenlöw) Foto: Petr Hejna

Balvín žaluje ČT kvůli svému odvolání

Loni v listopadu odvolaný generální ředitel České televize Jiří Balvín podal v úterý u Obvodního soudu pro Praha 4 žalobu na ČT kvůli svému odvolání. Balvín ho považuje za neplatné.

P.O.S. (Daniel Gildenlöw) Foto: Petr Hejna
Balvín žaluje ČT kvůli svému odvolání

Jako důvod Balvínova odvolání Rada ČT uvedla porušení závazků uvedených v ředitelově manažerské smlouvě, a také neplnění projektu ČT v oblastech zpravodajství a publicistiky a v oblasti hospodaření ČT. "Své povinnosti ani zákon o ČT, ani další závazné právní předpisy jsem neporušil a mám na to důkazy", řekl v úterý Balvín Právu.

"Jedním z nich je, že můj projekt, se kterým jsem zvítězil ve výběrovém řízení byl sestaven na šestileté funkční období. Nelze ho hodnotit před tím, než byl rok hospodářsky uzavřen, protože na to neexistují ani dílčí kritéria" uvedl Balvín.

Exředitel považuje důvody svého odvolání za "vykonstruované". "Někteří radní permanentně vyvíjeli snahu osobního rázu mě odvolat. Nemělo to nic společného s kvalitou mé práce ve funkci generálního ředitele," dodal Balvín.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků