Projekce na historickou budovu Národního divadla připomíná jeho vznik prostřednictvím sbírky i následný požár.

Záznamy živých přenosů z oslav 100 let od vzniku Československa
Slavnostní ohňostroj k výročí založení republiky rozzářil Prahu
Pomozte hasit! Národní divadlo ožilo interaktivním videomappingem
Největší vojenská přehlídka vyvrcholila trikolórou na nebi
Národní muzeum rozzářil „videomapping století“. Lidé si museli chvilku počkat
Hanba prezidentovi, který lže, ozvalo se před Zemanovým projevem v muzeu
V Česku odstartovaly oslavy 100 let republiky

Průběh světelné projekce ovlivňují samotní diváci prostřednictvím herní mobilní aplikace. V první fázi sběrem padajících mincí pomáhají vybudovat ze stavebních bloků Národní divadlo. Odměnou jim za to je následné rozzáření divadla vnitřní výzdobou. Krátce na to však diváky čeká další výzva v podobě vypuklého požáru, který prostřednictvím aplikace mohou pomoci uhasit.

Připomínka národní soudržnosti

Cílem projektu je hravou formou připomenout hlavní myšlenku vzniku Národního divadla, a to národní soudržnost, kterou připomíná i název navazující na dobový slogan „národ sobě”.

Lidé čekají na mostě Legií na videomapping na historickou budovu Národního divadla v Praze u příležitosti stého výročí vzniku Československa.

Lidé čekají na mostě Legií na videomapping na historickou budovu Národního divadla v Praze u příležitosti stého výročí vzniku Československa.

FOTO: Radek Petrášek, ČTK

Videomapping probíhá ve čtyřech intervalech od 18 hodin až do půlnoci. Autorem kreativního návrhu je Petr Forman. Zázemí pro pozorování projekce vzniklo na Střeleckém ostrově, kde pro diváky organizátoři kromě míst k sezení zajistili i stánky s občerstvením a toalety.

Jedná se už o druhou světelnou projekci k oslavám výročí založení Československa. V sobotu světelná projekce oživila rekonstruovanou fasádu Národního muzea. Takzvaný „videomapping století“ s názvem Svědek dějin představil klíčové události české historie. [celá zpráva]