To podpořili při jednání i zástupci majitelů hotelu InterContinental a pozemku před ním, slovenských miliardářů Ivana Jakaboviče a Patrika Tkáče. Pro připomínku ustupující developerům hlasovalo šest zastupitelů za TOP 09, tři za ODS, dva za ČSSD a po jednom za Trojkoalici a ANO.

„Zastupitelstvo vyměklo“

Opoziční zastupitel Petr Kučera k tomu uvedl: „Zastupitelstvo vyměklo a doporučilo ve svém usnesení zastavět náměstí Miloše Formana do výše jednoho podlaží“. Zároveň podle něj zastupitelstvo schválilo připomínku k ulici Pařížské, tak aby byla „čtvrťovou“ třídou, což znamená umožnit navýšení okolních budov až o dvě patra.
Pak by se z jednopatrové budovy na piazzettě mohla stát třípatrová.

To mluvčí radnice Prahy 1 Veronika Blažková popírá. „Každý, kdo byl na zasedání zastupitelstva, tak ví, že samozřejmě jde o kompromisní řešení koalice, tak aby nedošlo k situaci, že se neschválí žádná zásadní připomínka Prahy 1 k území piazzetty u hotelu InterContinental v metropolitním plánu. Jde tedy o maximální řešení, kdy nemůže dojít k několikapatrové stavbě, která zde hrozila,“ uvedla Blažková.

Tak by se mohl změnit po zástavbě náměstí.

Tak by se mohlo změnit náměstí po zástavbě dle podmínek Metropolitního plánu

FOTO: Právo

Dodala, že starosta Oldřich Lomecký (TOP 09) je stále toho názoru, že by se piazzetta zastavovat neměla. Při hlasování však připomínku podpořil.

Lomecký ještě v květnu při protestu občanů proti zastavění piazzetty prohlašoval, že Praha 1 uplatní výhradu v rámci připomínkového řízení a bude chtít, aby území bylo nezastavitelné.

Jan Čižinský, Oldřich Lomecký starosti

Starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký

FOTO: Novinky

Na shromáždění občanů dokonce přišel v tričku s nápisem Stop stavbě a tvrdil: „Když jsem se nechal s tímhle tím vyfotografovat, byl bych asi velký pitomec, kdybych to nechal opravdu postavit.“ Pod tlakem developerů však z tohoto slibu nakonec zbyla jen pachuť.