„Finanční správa ve středu v 17.30 hod. obdržela oficiální zproštění mlčenlivosti od společnosti FAU. V návaznosti na tuto skutečnost připravíme kvalifikované vyjádření k našemu postupu a podrobnostem řízení s danou společností, které zveřejníme v horizontu jednoho týdne. Finanční správa je přesvědčena, že se tím jednoznačně potvrdí závažnost zjištěných skutečností a oprávněnost jejího postupu v daném případě,“ uvedla Gabriela Štěpanyová z tiskového oddělení Finanční správy.

Firma FAU vlastní v areálu přerovské společnosti Precheza z holdingu Agrofert sklad pohonných hmot. Firma se po zásahu Finanční správy dostala do insolvence loni v říjnu, o dva měsíce později ji soud poslal do konkurzu.

Kamion v areálu přerovské chemičky Precheza patřící do holdingu Agrofert, kde sídlí také společnost FAU

Kamión v areálu přerovské chemičky Precheza patřící do holdingu Agrofert, kde sídlí také společnost FAU

FOTO: Luděk Peřina, ČTK

Na internetu se v neděli objevila nahrávka neznámého původu, na které předseda hnutí ANO a bývalý ministr financí Andrej Babiš o firmě hovoří. [celá zpráva] Publikoval ji twitterový účet Skupina Šuman, který se hlásí i k dříve zveřejněným kontroverzním nahrávkám s Andrejem Babišem.

Babiš odmítá, že by správu úkoloval

Babiš v pondělí odmítl, že v době svého působení na ministerstvu Finanční a Celní správu zneužíval a úkoloval. [celá zpráva]

Soud podle dřívějších informací postup daňové správy vůči FAU označil za nezákonný a zajišťovací příkazy zrušil. Finanční správa v této souvislosti ale uvedla, že Krajský soud v Ostravě nezpochybnil nárok Finanční správy na doměřenou daň či její postup, ale pouze se neztotožnil s tím, jak by měla společnost ručit za svého dodavatele.

Finanční správa už dříve uvedla, že měla důvodné podezření z vědomého zapojení společnosti FAU do karuselového podvodu a že rozkryla rozsáhlý podvodný řetězec, ve kterém nebyla u několika firem placena DPH a zároveň byl podvodně vylákán nárok na odpočet DPH.